Vážení občania,

hovoria nám, že niet inej alternatívy a myslia tým neexistenciu alternatívy ku kapitalizmu, ktorý 1 percentu priniesol extrémne bohatstvo a moc a 99 percentám buď extrémnu chudobu alebo v lepšom prípade prežívanie s výhľadom budúcej biedy.

Kto nám to hovorí? No predsa tí, ktorí tento neľudský kapitalistický systém zaviedli. Ktovie prečo, nazývajú sa „elitou“. Veľkí vlastníci obrovského majetku na nadnárodnej aj národnej úrovni, ktorí majú v rukách nadnárodné finančné konglomeráty, megakorporácie, médiá a najmä z toho vyplývajúcu moc. Tí, ktorí nikdy neváhali riešiť svoje problémy aj za cenu svetovej vojny.

V jestvujúcom politickom systéme pravica vždy presadzovala záujmy kapitalistov a tzv. ľavica, čiže dnešné sociálnodemokratické strany, ľudí práce už dávno hodili cez palubu a rešpektujú daný systém. Vyzývame preto všetkých, ktorí vyznávajú ľavicové hodnoty v nižšie uvedenom dotazníku, ako aj navrhnuté spôsoby riešenia predstavujúce systémovú zmenu, aby spojili svoje sily s cieľom založiť skutočnú ľavicovú stranu. To nie je v silách ľudí na tejto stránke, pretože na to je potrebné veľké finančné a organizačné zázemie a súčasná ľavica je rozdrobená a nejednotná.

Tlačiť

Email