Vystúpenie z NATO a neutralita

Po novembri 1989 bola rozpustená Varšavská zmluva na základe sľubu vtedajších politikov USA a západnej Európy, že vojenský pakt NATO sa nebude rozširovať smerom na východ. Sľub nedodržali. Všetky štáty strednej a východnej Európy museli pred vstupom do Európskej únie vstúpiť do NATO. Nikto doteraz nevysvetlil prečo, ukázal to však ďalší vývoj udalostí.

NATO v roku 1999 bombardovalo na základe vymyslených dôvodov vtedajšiu Juhosláviu. Aj ďalšie vojenské agresie proti Afganistanu, Iraku a Líbyi mali iné dôvody, než boli oficiálne prezentované – afgánsky Taliban neorganizoval útok na dvojičky v New Yorku a v Iraku sa nikdy žiadne zbrane hromadného ničenia nenašli. Za všetkými takýmito akciami je lož, ktorá má zakryť skutočnú podstatu a úlohu NATO. Uvedené agresie NATO stáli životy státisíce ľudí a spôsobili obrovské materiálne škody. Uvedomme si, že ak sme členom takéhoto spolku, tak aj my sme vrahovia. Áno, pretože sú vraždení nevinní ľudia za záujmy finančnej a vojensko-priemyselnej oligarchie USA a západnej Európy, a to podľa americkej doktríny permanentnej vojny a permanentného chaosu a rozvratu. NATO je ozbrojený nástroj v ich službách.

Posledné udalosti však naznačujú ešte hrozivejšiu budúcnosť. USA zaťahujú Európu do vojny proti Rusku a zrejme aj proti Číne. Chcú nás zneužiť v záujme zachovania globálneho finančného systému založeného na vláde dolára, v záujme vyriešenia si svojho astronomického dlhu a ďalších svojich problémov na úkor ostatného sveta.

                Navrhujeme preto okamžité vystúpenie Slovenska z NATO a vytvorenie neutrálnej zóny na území štátov bývalej Varšavskej zmluvy.

Pripojili by sme sa tým k neutrálnemu Rakúsku a vyzvali k tomu aj ostatné susedné štáty. Bol by to základný predpoklad na priateľskú spoluprácu s Ruskom a celou Euráziou, bez ktorej nie je možná bezpečná a prosperujúca Európa. Budúcnosť je v postupne vznikajúcom multipolárnom svete a my chceme týmto k nemu prispieť.

Tlačiť

Email